Dienstag, 11. April 2017

Cítim sa tu ako ryba vo vode, hlási sevillský Moreno

Klub z Andalúzie čas od času vyprodukuje veľký talent, ktorý sa neskôr presadí v najväčších európskych tímoch. Ďalším z dlhej rady by mohol byť krajný obranca Alberto Moreno, ktorý sa aj napriek mladému veku stáva jedným z kľúčových hráčov zostavy a už okolo neho krúžia nejeden pozorovateľ. Hráč samotný však zo Sevilly odísť netúži a naopak sa v tíme cíti skvele.
Real Madrid, Arsenal či Manchester United - to je len krátky zoznam tímov, ktorých skauti už zamerali na Morena pozornosť. Talentovaný bek je síce pôvodným povolaním obrancu, ale na ľavej strane je pripravený nastúpiť prakticky kdekoľvek a výdatne podporuje aj ofenzívu tímu.Aj keď ho taká pozornosť teší, hrať za Sevillu pre neho zatiaľ predstavuje splnenie všetkých snov.
V rozhovore pre oficiálnu klubovú televíziu Alberto Moreno jasne povedal: "Pre mňa je Sevilla všetkým, dlhujem svojmu klubu mnohé. prišiel som v roku 2004 a už od tej doby som klubu úplne oddaný. Ľudia vo vedení mi verili, pomáhali mi a dodali potrebnú podporu. Užívam si tu futbal, cítim sa ako malý chlapec na pieskovisku, som šťastný ako ryba vo vode, "< / i> opisuje Moreno.
Alberto Moreno sa v roku 2011 dostal do druhého tímu Sevilly, za ktorý odohral 49 zápasov a strelil v nich šesť gólov.Zároveň s tým si jeho služieb začali všímať aj tréneri príslušných vekových kategórií španielskej reprezentácie a na úrovni "dvadsaťjednotky" si pripísal osem zápasov. Postupnými krokmi sa Moreno dostal až do prvého tímu a predovšetkým v tejto sezóne patrí k jeho základným kameňom. Doteraz v drese Los Rojiblancos nastúpil k dvadsiatich siedmich zápasom a plánuje aj naďalej svojimi výkonmi tímu pomáhať.
Pre Morena sa v každom zápase išlo o nezabudnuteľný zážitok, čo dokazujú nasledovné slová: "Pamätám si každý zápas, ktorý som kedy odohra l. Nikdy ale nezabudnem ani na tie najmenšie detaily stretnutia. Po každom konečnom hvizde som myslel na svoju rodinu a moje najbližšie.Moji rodičia ma sprevádzajú na každom zápase a sú ešte viac nadšení ako ja. A keď som poslal ten center na hlavu Garyho Medela, ktorý skóroval, videl som môjho brata, ako búrlivo oslavuje na blízke tribúne. Na to nikdy nezabudnem, " uvádza Alberto Moreno.
Sevilla naďalej bojuje v Európskej lige a rada by vo dvojutkání s Mariborom nadviazala na slávnej minulej dni. " Myslím, že máme všetko potrebné pre dosiahnutie niečoho významného. Celý tím je zjednotený a je medzi nami veľa kvalitných a skúsených hráčov. Potrebujeme vyhrať, aby sme našli späť svoje sebavedomie a ja dúfam, že sa nám to podarí už v Maribore, " uzatvára talentovaný bek.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen